Preventivní přednáška pro mládež

Obsahem je seznámení s pyrotechnikými činnostmi, přiblížení práce pyrotechnika, osvětlení pojmu, zbraň, výbušnina, munice, nástražný výbušný systém, podezřelý předmět, ohňostroj a zábavná pyrotechnika, následky zneužití tísňových telefonních linek, smysl a postup při evakuaci a další užitečné informace

Preventivní přednáška pro dospělé

Obsahem je seznámení s pyrotechnikými činnostmi, historie pyrotechniky, přiblížení práce pyrotechnika, osvětlení pojmu, zbraň, výbušnina, munice, nástražný výbušný systém, podezřelý předmět, ohňostroj a zábavná pyrotechnika, zneužívání výbušnin, následky zneužití tísňových telefonních linek, smysl a postup při evakuaci a další užitečné informace.

Pyrotechnický průzkum v ČR

Vše o pyrotechnickém průzkumu, legislativa, oprávnění k provádění, technologický postup, proč si nechat provést pyrotechnický průzkum a kdy je nařízený ze zákona, podmínky, detekční prostředky a metody, činnost při nálezu munice a další.

Pyrotechnická ochrana

Pyrotechnická ochrana je především ochrana zdraví, životů a majetku.

Zneužití výbušnin /munice/  je jedním z trendů dnešní doby a tento trend v České republice není zanedbatelný. Je zpravidla spojené s konkurenčním bojem, vymáháním, vydíráním, vyhrožováním, pojišťovacími podvody, psychicky narušenými osobnostmi, vyřizovaním osobních účtů a v neposlední řadě je potřeba zmínit i terorismus.

Výbušniny

Seznámení s výbušninami, historie výroby, specifikace, rozdělení, vlastnosti, požadavky na výbušniny, vývoj, využití, manipulace, skladování, detekce, kynologie a výbušniny, legislativa, ....

Munice – nálezy

Základní informace o chování, postupech při nálezu neznámé munice a zbraní.

Základní informace o munici, např. definice, rozdělení, použití, účinky, válečná výroba, požadavky na munici, skladování a stárnutí munice, likvidace a ničení munice. Pojem "pyrotechnická zátěž" v České republice.

Ohňostroje – zábavná pyrotechnika

Ohňostroje, legislativa, rozdělení, efekty, odpalovač ohňostrojů, vzdělání a oprávnění.

Výroba, dovoz, schvalování výrobků pro uvádění na trh, nákup a prodej, rozdělení do tříd, manipulace a skladování. Nebezpečí spojená s ohňostroji a zábavnou pyrotechnikou.

Letecké bomby – bombardování

Zvláštní kapitola týkající se historie bombardování, pyrotechnické zátěže výskytu leteckých bomb, složitostí a náročností při likvidaci nálezů leteckých bomb.

Ženijní miny – celosvětový problém

Mina je voják, který nikdy nespí a vždy se trefí.

Problematika protipěchotních min ve světě po ukončení válečných konfliktů.
Ottawská smlouva, zákaz výroby a užívání protipěchotních min.

Nezápisky pyrotechnika

Jaké to je být pyrotechnikem ?

Ze života pyrotechnika, aneb o přepočítávání prstů a stříhání drátků. Přednášky, besedy a volné povídání pro zájemce, ...... a to vážně i s humorem.

SOUDNÍ ZNALECTVÍ

KONTAKT

Jiří Elis
Praha 5, Česká republika
IČ: 71444815
telefon: +420 734 114 322
email: poslat email

Informační leták o společnosti.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat